Harun İstenci Hakkında


Harun İstenci 1997 (19) İstanbul doğumludur ve memleketi Kastamonu'dur. Çocukluğunun büyük bir kısmı Kastamonu'da geçmiştir. Ortaokul eğitiminden sonra Kocaeli'de yaşamaya başlamıştır. Kocaeli'de çeşitli alanlarda görev yapmıştır. Geçmiş dönemlerde lise eğitimine ara veren Harun İstenci tekrar lise eğitimi almaya başlamıştır.

2007 yılından beri bilgisayar sistemleri ile uğraşan Harun İstenci 2013 yılında basit HTML kodlama dilini öğrenmeye başlamıştır. 2014 yılında ise web tasarım üzerine tüm kodlama dillerini (HTML, CSS, PHP vb.) öğrenmiştir. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarını bir kenara bırakıp kendine özgü resmi web ve blog sitesi olan Harun İstenci - harunistenci.com'u kurmuştur. Bu ilk adımdan sonra Harun İstenci kendine özgü çalışmalar yürütmeye başlamıştır. Aynı yıl Haziran ayında Harun İstenci | Developers sitesini kurarak yaptığı çalışmaları bu site üzerinde sergileme hedefinde bulunmuştur. Hemen ardından Harun İstenci | BLOG sitesini kurarak resmi web sitesinden blog sayfasını ayırmıştır. Bütün bu çabalar oluşturduğu portalların dağılmasına sebep oldu ve gereken ilgiyi göremedi. 2016 yılının Ocak ayında tasarım olarak tüm siteleri bir çatı altında topladı ve hiç bozmamak üzere öylece final sürümüne yükseltti.

Harun İstenci 2015 yılını bir facia olarak nitelendirse de gelecekten ümidini asla kesmedi ve 2016 yılında programlama dillerini öğrenmeye başladı. Linux üzerinde kendine özgü çalışan işletim sistemini yapmaya çalıştı, "Bakınız" ve başarılı oldu, sadece şahsına, Harun İstenci'ye hizmet veren Macintosh ve Ubuntu karışımı işletim sistemi yaptı. 

2016 yılı 29 Temmuz günü yine kendisi adına yaptığı çalışmalardan biri olan İstenci'yi yayınladı. İstenci - Bir Bakışta yaşam sloganı ile yola çıkan Harun İstenci bir çok konuyu ve birçok hizmeti aynı çatı altında toplamayı hedeflemiştir. 2016 Ağustos ayında İstenci Insider Hizmeti'ni kurarak gönüllü ziyaretçiler ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Gene aynı ay içinde toplumsal bir şekilde belirli kategorilerdeki bütün ansiklopedik bilgi makalelerini bir arada tutmak için Wiki İstenci'yi kurmuştur. İstenci projesi her geçen gün gelişmektedir.

Harun istenci'nin bütün amacı hukuk dışına çıkmaksızın hiç bir telifi çiğnemeden bilgi ve teknoloji sistemleriyle hayatı kolaylaştırmak, geliştirmek ve zenginleştirmek.


Makaleyi PDF Formatında İndir Makaleyi Microsoft Word Belgesi (.docx) Formatında İndir